... mirties akivaizdoje


“Kol mes nesuprantame, kad mirtis yra tolygu gyvenimui, gyvename baimėje”

Byrone Katie

 


LIETUVOS KARIUOMENĖS ORDINARIATAS KARTU SU PSICHOLOGINĖS PARAMOS GRUPE  

KVIEČIA

Į SEMINARŲ CIKLĄ

“DRĄSA GYVENTI MIRTIES AKIVAIZDOJE”

 

Gyvenime taip jau atsitinka, kad, kartais bijodami mirties, netenkame drąsos gyventi. Mirties baimė mus paralyžiuoja ir sukausto net ir tada, kai grėsmė yra tik įsivaizduojama. Tačiau vis didėjant terorizmo atvejams bei įvairiems kariniams veiksmas, mirties baimė tampa vis realesnė. Žmonės, kurių darbas susijęs tiesiogiai su mirtimi, dar labiau prisiliečia prie šios baimės formos.

Tad atsiranda poreikis klausti, kaip galima, galvojant apie mirtį, rasti drąsos gyventi pilnavertį gyvenimą?

Norint atsakyti į šį klausimą, pirmas dalykas, kuriam reiktų ryžtis, ko gero, yra išdrįsti kalbėti apie mūsų baimes.

Todėl seminaro metu teorijos, praktikos, diskusijos ir refleksijos pagalba bandysime:

  • Pažvelgti į mirtį kaip į realią galimybę, stiprinti santykius Šeimoje išnaudojant kiekvieną buvimo kartu su ja akimirką;
  • Stiprinti save kaip Komandos narį, kad ekstremalių situacijų metu komanda veiktų darniai ir turėtų maksimalius šansus išlikti gyvai;
  • Stiprinti save kaip BENDRUOMENĖS narį ir kurti gilesnį santykį su ja, nes nuo to, kaip ir kiek karys dalyvauja bendruomenės gyvenime ir reikaluose bei kokį pavyzdį jai rodo, priklauso visų benduomenės narių gebėjimas suprasti egzistuojančias grėsmes bei tinkamai joms pasiruošti. Didžia dalimi bendruomenės narių sąmoningumas ekstremalių situacijų metu ir jų gebėjimas padėti, o ne trukdyti kariams, siekiant suvaldyti situaciją, priklauso nuo bendruomenės narių tarpusavio bendravimo ir pasiruošimo.
  • Stiprinti save kaip profesionalą ir asmenybę, kuri ekstremalioje situacijoje geba ne tik valdyti stresą ir baimę, bet ir kritiškai toliau mąstyti ieškant geriausio sprendimo susiklosčiusioje situacijoje.

Taigi drauge mokysimės mąstyti apie mirtį kasdien ir rasti drąsos gyventi pilnavertį gyvenimą: kaip asmenybė, kaip šeimos narys, kaip komandos narys, kaip bendruomenės narys.

Programa sudaryta iš 10 susitikimų, kurių pradžioje bus pateikiamas trumpas mokymas. Po mokymo svarbiausią dalį sudarys praktiniai užsiėmimai.

Pirmo susitikimo metu dalyviams detaliau pristatysime seminaro programą ir užsibrėžtus tikslus. Tikimės, kad tai padės apsispręsti ir įsipareigoti pilnai dalyvauti mokymų programoje.

Mokymų pabaigoje dalyviams bus iteikti setrifikatai.

Seminaras skirtas profesinės karo tarnybos (PKT) kariams, krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariams, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT)  kariams, kariūnams bei atsargos kariams.

Seminarą veda:

Andragogė Diana Tumaitė

Kapelionas kpt. Edgaras Vegys

Psichologė kpt. Justina Rybakovaitė

Ir psichologinės paramos grupės psichologų komanda.
 

Laikas:  nuo spalio 12 d. ketvirtadieniais 18 val.

Seminaro vieta: Lietuvos Kariuomenės Ordinariato Šv. Ignoto bažnyčios kriptoje (Šv. Ignoto g. 6, Vilnius) 
 

Registracija:  tel. (5) 273 55 25, el. paštas: Lau­ra.Ju­re­vi­ciu­te@kam.lt

Registracijos anketa