Kovo 11-osios minėjimas su NPPKT kariais

 

 

JUOZO VITKAUS INŽINERIJOS BATALIONO NUOLATINĖS PRIVALOMOSIOS PRADINĖS KARO TARNYBOS KARIAI DALYVAVO ŠVENTINIAME KOVO 11-OSIOS MINĖJIME

Kovo 10-osios popietę Kauno Šv. Mato gimnazijos aktų salėje įvyko renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 26-osioms metinėms paminėti. Šventinėje popietėje dalyvavo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, bataliono štabo viršininkas mjr. P. Jelkinas, bataliono vyr. puskarininkis srž. mjr. E. Višinskas, Kauno įgulos kapelionato kapelionas kpt. T. Karklys, Kauno moksleivių laisvalaikio rūmų vadovė Onutė Žukienė, rūmų jaunimo meno kolektyvai ir jų vadovai.

Renginį pradėjo Moksleivių laisvalaikio rūmų renginių vedimo studijos jaunoji vedėja:
„Sveikiname visus, susirinkusius kovo 11-ąją, skirtą atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.

Prieš ketvirtį amžiaus – 1990-ųjų metų kovo 11 dieną pirmuose laisvuose rinkimuose į Aukščiausiąją Tarybą išrinkti Tautos atstovai priėmė vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijoje sprendimų – atkurti Lietuvos Nepriklausomybę.

Kaunas – miestas, kurio gyventojai nuo seniausių laikų žinojo laisvės vertę ir mokėjo dėl jos kovoti. Per visą sovietinės okupacijos laiką kauniečiai ne tik atkakliai kovojo dėl savo laisvės, bet ir išlaikė tikėjimą Nepriklausomybe savo širdyse. 

Kartais išgirsti, o ypač iš tų, kurie išvažiuoja – kas ta tauta, kur ji, kas ją matė, ar tai ne išsigalvojimas, mokslinčių vaizduotės peršamas miražas? Atsakymas būtų - pažvelkite į jų vaikus, vaikaičius...Štai ji, tauta! Tie, kurie žvelgia į jus, į jūsų sielas iš aukštybių, jie ir yra tauta, jie ir yra įrodymas, kad tauta yra išties.“

Sveikinimo žodį kariams tarė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono štabo viršininkas mjr. P. Jelkinas ir Kauno įgulos kapelionato kapelionas kpt. T. Karklys.

Scenoje Kauno vaikų ir moksleivių rūmų estrados studija „M.E.S.“ atlikėjos ir šiuolaikinių šokių studija „Vėtra“ merginų komanda atliko puikią meninę programą, kuria sužavėjo jaunimą, atliekantį pareigą savo Tėvynei.

Renginio pabaigoje Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono štabo viršininkas mjr. P. Jelkinas ir bataliono vyriausias puskarininkis srž. mjr. E. Višinskas padėkojo už šaunią programą Kauno moksleivių laisvalaikio rūmų vadovei O. Žukienei ir Kauno įgulos kapelionato kapelionui kpt. T. Karkliui įteikdamas atminimo plakėtes.

Sveikiname visus su atkurtos Lietuvos Nepriklausomybe. Norėtume palinkėti, kad visada brangintumėte savo šalį, kurioje gimėte, nepamirštumėte savo tautos papročių ir tradicijų.

Mylėkite Lietuvą. Ir jeigu kada kur išvyksite, visada grįžkite, nes čia yra jūsų šaknys, jūsų gimta šalis – Lietuva.

Kauno įgulos kapelionatas dėkoja Kauno Šv. Mato gimnazijos vadovui kun. A. Jakušovui, Kauno moksleivių laisvalaikio rūmų vadovei O. Žukienei, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų estrados studijai „M.E.S.“, šiuolaikinių šokių studijai „Vėtra“ už puikiai surengtą ir pravestą šventinę programą kariams.

Kauno įgulos kapelionato informacija