Spaudos laisvės ir knygos diena

 

 

 

 

KAUNO ĮGULOS ŠVENTOVĖJE PAMINĖTA SPAUDOS LAISVĖS IR KNYGOS DIENA

Pasaulinę spaudos laisvės dieną, artėjant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, Kauno apskrities policija žiniasklaidos atstovus sukvietė ne tik kavos puodeliui, bet ir kiek kitokiam pasibuvimui kartu viename iš Kauno simbolių – Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje – be įtampos, be klausimų, be skubėjimo… Sukvietė tiesiog šiltam pokalbiui su vienos populiariausių knygų „Žmogaus ir Dievo metai“ autoriumi, Lietuvos policijos departamento kapelionu, Algirdu Toliatu bei kvapą gniaužiančiai kelionei Soboro požemiuose esančia Aklųjų instaliacija, priverčiančia pasikliauti vien savo lytėjimo pojūčiais.

Susirinkusius įvairių žiniasklaidos priemonių atstovus sveikindamas Kauno apskrities vyriausio policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas prisiminė, kad kiekvienais metais šios gražios dienos proga stengiamasi sukurti bent mažą šventę: „Šiemet ši šventė kiek kitokia. Be šaudymo varžybų, be vairavimo rungčių - tiesiog pasisėmimui dvasinių vertybių, pabuvimui visiems kartu Kauno pažiboje – Sobore. Nuoširdžiai sveikinu visų mūsų vardu su Jūsų švente.“ Jaukioje, sakralinėje aplinkoje tvyrojo harmoninga atmosfera. Kauno įgulos kapelionato kapelionas kunigas Tomas Karklys kvietė susimąstyti, kokią didžiulę jėgą – laisvą žodį skleidžia kiekvienas žiniasklaidos atstovas ir kaip svarbu ją nukreipti teisinga linkme: „Jūs savo rankose turite svarbų mechanizmą, tad linkime daug ištvermės ir kūrybinės sėkmės jūsų svarbiame darbe. Noriu palinkėti, kad skleistumėte pozityvą, kurio mums taip reikia.“ Jis taip pat supažindino su šventovės istorija bei pakvietė pasiklausyti unikaliais „Walcker“ vargonais Julijos Bujanovaitės-Sokol atliekamų kūrinių.

Į šventinį susitikimą su žiniasklaidos atstovais atvyko ir rašytojo duonos paragavęs Lietuvos policijos departamento kapelionas A. Toliatas, kuris, kalbėdamas apie rašymą bei žiniasklaidos ir policijos bendradarbiavimą, vertė apmąstyti, kad labai svarbu yra tiesa, tačiau nemažiau svarbu yra žvelgti į ją tinkamu kampu. „Pati tiesa savaime yra gera, bet pastatyta ji vienaip ar kitaip įgauna skirtingą reikšmę… Mes pasirenkame, kokiais norime būti, kokias mintis puoselėti“, - kalbėjo jis.

Po jaukaus pokalbio, prieš sėdant kavos puodeliui, žiniasklaidos atstovai kartu su Kauno apskrities policijos vadovais išbandė abejingų nepaliekančią Aklųjų instaliaciją, verčiančią pasikliauti tik savo pojūčiais ir pajusti tai, ką jaučia regėjimo negalią turintis žmogus. Kauno technologijos universiteto studentų, atstovų iš Vengrijos ir Graikijos dėka įrengtame tunelyje iš visiškos tamsos susirinkusieji bandė ištrūkti – vieniems tai padaryti pavyko itin greitai, kiti užtruko šiek tiek ilgėliau. Tamsoje patirti pojūčiai privertė susimąstyti, jog dažnai įprastais laikomi dalykai, apie kuriuos retai ir susimąstome, yra tikra Dievo dovana. Netrukus unikaliomis ekskursijomis Soboro rūsyje galės mėgautis ir kauniečiai bei miesto svečiai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Nuotraukų autorius kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS