Šv. Florijono šventė

 

 

 

 

 

 

KAUNO ĮGULOS BAŽNYČIOJE IŠKILMINGAI PAMINĖTAS UGNIAGESIŲ GELBĖTOJŲ GLOBĖJAS ŠV. FLORIJONAS

Florijonas buvęs Romos imperijos kariuomenės raštininkas. Sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti kelias dešimtis vaikų, jis apie tai pranešė jų tėvams. Dėl to buvo pasmerktas mirti. Prieš mirtį jį daug kankino, o po to, po kaklu parišę girnapusę, nuskandino upėje visiems miestelio gyventojams matant. Florijono kūną upės krante rado viena našlė ir padedant miestelėnams jį palaidojo. Šalia jo kapo buvo įkurta vaikų  prieglauda. Viduramžiais Florijonas buvo paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų.

Gegužės 4 d. Šv. Florijono ugniagesių gelbėtojų globėjo šventės proga Kauno Įgulos bažnyčioje susirinko Kauno ugniagesiai gelbėtojai į padėkos Šv. Mišias ir šventinį minėjimą.

Eucharistijai vadovavo Kauno įgulos kapelionato kapelionas kpt. T. Karklys. Šventiniame minėjime dalyvavo:  Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas R. Bradūnas, Lietuvos policijos mokyklos viršininkas A. Kaminskas, Kauno AVPK Viešosios tvarkos valdybos viršininkas R. Stukas,  Kauno APGV viršininkas plk. V. Kerševičius,  pavaduotojas plk. ltn. T. Sušinskas, buvęs viršininkas ats. plk. V. Rimkus, svečiai iš Vokietijos,  komandų vadai ir ugniagesiai gelbėtojai, bendruomenė.

Šv. Mišiose sveikindamas ugniagesius gelbėtojus, kapelionas linkėjo didelės ištvermės, stiprybės ir palaimos pilname iššūkių pašaukimo kelyje.

Bendra malda apvainikuota ugniagesių gelbėtojų priesaikos ceremonija, kurią pravedė Kauno APGV viršininkas V. Kerševičius. Prisiekė keliolika studijas baigusių naujokų, kurie po priesaikos įsilies į ugniagesių gelbėtojų gretas.

Po to sekė sveikinimai ir apdovanojimai. Šventinis minėjimas užbaigtas pareigūnų rikiuote Nepriklausomybės aikštėje, pagerbiant žuvusius ir mirusius ugniagesius gelbėtojus.

Kauno įgulos kapelionato informacija

Nuotraukų autorius kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS