Konkursas „Netapk prekybos žmonėmis auka“

 
IŠRINKTI KONKURSO „NETAPK PREKYBOS ŽMONĖMIS AUKA“ NUGALĖTOJAI

Balandžio 19 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai, vykdydami Šv. Mortos iniciatyvą kartu su socialiniais partneriais, organizavo bendrojo ugdymo mokykloms skirtą konkursą „Netapk prekybos žmonėmis auka“. Prie šio renginio organizavimo taip pat prisidėjo Kauno miesto savivaldybė, A. Žikevičiaus saugaus eismo mokykla, Kauno arkivyskupijos katechetikos centras ir Kauno Žalgirio krepšinio centras.

„Siekiame supažindinti mokyklų bendruomenes su prekybos žmonėmis problema, atkreipti moksleivių dėmesį į šią problemą. Stengiamės padėti jauniesiems Lietuvos gyventojams atpažinti grėsmes, išmokyti apsaugoti save ir aplink esančius bendraamžius. Apie šią problemą reikia kalbėti, ugdyti moksleivių sąmoningumą, pilietiškumą tam, jog pastebėję galimai daromą teisės pažeidimą, susijusį su prekyba žmonėmis, suvoktų svarbą to, kas vyksta ir nedelsiant apie tai informuotų pareigūnus“, - teigia Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė, besidžiaugdama, jog ugdymo įstaigos ir jų auklėtiniai noriai dalyvauja policijos pareigūnų ir socialinių partnerių organizuojamuose renginiuose.

Konkurso metu dalyviai pateikė 8 rašinius ir 3 vaizdo įrašus, kuriuos vertino kompetentinga komisija. Komisijoje dalyvavo ir jaunuolių atsakingus darbus vertino Kauno apskrities policijos kapelionas Tomas Karklys, „Carito“ ir A. Žikevičiaus saugaus eismo mokyklos atstovai. Besidžiaugdami jaunuolių išradingumu, savo nuomonę išsakė ir aktoriai Andrius Žiurauskas bei Ramūnas Šimukauskas. Komisija vertino, kaip dalyvių pasiruošimas atitinka konkurso temą, jos pateikimą, aiškumą, kūrybiškumą ir nuoseklumą, raštingumą, techninio pateikimo išbaigtumą, tvarkingumą bei originalumą.

Buvo išrinkti konkurso nugalėtojai: I vietą užėmė Kauno Petrašiūnų progimnazija, II vietą – Kauno Santaros gimnazija, III vietą – S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija. Už geriausią rašinį taip pat apdovanotas kaunietis moksleivis Jokūbas Palčiauskas. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti socialinių partnerių ir Kauno apskr. VPK įsteigtomis vertingomis dovanomis bei diplomais.

Kauno apskr. VPK informacija