JVIB NPPKT kariai Kryžių kalne

 

 

 

JUOZO VITKAUS INŽINERIJOS BATALIONO NPPKT KARIŲ PILIGRIMINĖ KELIONĖ Į KRYŽIŲ KALNĄ

Tiksint paskutinėms šauktinių karių tarnybos laiko minutėms, š. m. kovo 22 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai turėjo unikalią galimybę visi kartu apsilankyti Kryžių kalne. Tai paskutinė šio šaukimo karių kultūrinė išvyka už bataliono ribų, nes jau po savaitės jie baigs šauktinio kario kelią ir išeis į civilį gyvenimą.

Kovo 22 d. rytas prasidėjo kelione į Šiaulių katedrą, kurioje Kauno įgulos kapelionas kpt. Tomas Karklys aukojo Šv. Mišias už tarnaujančius karius, jų artimuosius ir tuos, kurių jau nėra tarp mūsų. Šventų Mišių aukos pabaigoje kapelionas palaimino kryžių, kurį kariai vėliau nuvežė į Kryžių kalną.

Jo papėdėje kapelionas papasakojo šios šventos vietos istoriją, priminė dalykus, kurie daugeliui jaunosios kartos žmonių yra pamiršti ar visiškai nežinomi. Po prasmingų ir susimąstyti verčiančių žodžių bataliono kariai pastatė Katedroje palaimintą kryžių ir įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Po apsilankymo ant Kryžių kalno kariai išvyko į Radviliškį, į Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną. Jaunieji inžinieriai čia buvo supažindinti su bataliono struktūra, ginkluote bei tradicijomis, galėjo praktiškai išbandyti oro gynybai skirtos ginkluotės treniruoklius.

Panašios išvykos Inžinerijos bataliono NPPKT kariams buvo organizuojamos kiekvieną mėnesį visos, 9 mėnesius trukusios, tarnybos metu. Kariai aplankė ne vieną Lietuvos muziejų, dalyvavo kultūriniuose renginiuose, turėjo galimybę prisiliesti prie tautos istorijos.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono informacija

Notraukų autorius kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS