Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

KAUNO ĮGULOS KAPELIONATE PAMINĖTA PASAULINĖ DIENA ŽUVUSIEMS EISMO ĮVYKIUOSE ATMINTI

Nuo 2005 metų lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Tai – Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva. Priimta rezoliucija kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiems eismo įvykiuose paminėti. Esminis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išraiška ir dvasinis palaikymas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų savo artimųjų, draugų ir pažįstamų. Be to, šia iniciatyva siekiama  atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Lapkričio 17 d. Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose paminėta Kauno įgulos kapelionate. Ta proga Įgulos bažnyčios centre sumontuota kryžiaus instaliacija, kurios centre – velykinė žvakė, primenanti Kristų, mūsų šviesą. Aplink ją – batų poros, simbolizuojančios eismo įvykiuose  nutrūkusius žuvusiųjų  žingsnius  ir 23 didesnės žvakės išdėliotos kryžiaus pakraščiuose – tiek žmonių šiemet žuvo Kauno AVPK teritorijoje. Kiekvienas tą dieną užėjęs į šventovę turėjo galimybę uždegti žvakelę, taip pagerbiant žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimą.

Minėjimas pradėtas 10 val. Kauno AVPK kelių policijos ir bendruomenės pareigūnai, mažieji bendruomenės nariai pagerbė žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimą. Šv. Mišiose bendra malda apkabintos autoįvykių aukos, prašoma Aukščiausiojo dvasinės paguodos ir palaimos artimiesiems. Melsta palaimos ir atsakomybės vairuojantiems ir keliaujantiems.

 

Po Šv. Mišių kelių policijos pareigūnai kapelionato bendruomenei priminė esmines saugaus elgesio taisykles kelyje, atšvaitų nešiojimo būtinybę.  Neturintieji atšvaitų, pareigūnų padedami, galėjo šias priemones pasigaminti patys, o bažnyčios prieangyje specialia technologija  pasižymėti ant striukių ar rankinių.

Po 12 val. Šv. Mišių Kauno Įgulos bažnyčios choras „Te Deum“, vadovaujamas Audriaus Petrausko, atliko meninę programa „In memoriam žuvusiems eismo įvykiuose“.

Kauno įgulos kapelionas dėkoja Kauno AVPK kelių policijos ir bendruomenių pareigūnams už pagalbą organizuojant minėjimą ir priemones.

Kauno įgulos kapelionato informacija.

Nuotraukų autorius kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS